Труба мідна та фітинги

Опис:

Основні властивості мідних труб - це міцність і надійність. Вони витримують великі навантаження і високі температури. Використовуються в багатьох областях: у водопровідних системах, опаленні, кондиціонуванні, газопостачанні, транспортуванні рідкого палива, автомобільної промисловості, в гелеосистемах і теплових насосах.
Максимально допустимі навантаження для мідних трубопроводів можна порівняти тільки зі сталевими, інші ж типи труб мідні перевершують. Температура, при якій мідь плавиться-1084°C. Максимальна можлива температура рідини в трубопроводі до 250°C.
Однаковий стандарт фітингів і труб застосовується для конструювання багатьох систем. Поширений метод з'єднання мідних труб-це капілярна пайка. Вона являє собою заповнення монтажного зазору припоєм (буває м'який і твердий припій). При цьому утворюється широкий пояс споювання. Що дає дуже міцне з'єднання, міцніше, ніж зварювання. Капілярної пайкою можна з'єднувати труби без використання фітингів.

При проведенні випробувань пошкоджуються самі труби, а місця з'єднань залишаються цілими, що говорить, про дуже високу надійність.

Використовуються і інші способи з'єднання: пресування, зварювання, а в ситуаціях, коли потрібен швидкий монтаж, використовуються компресійні, різьбові і самофіксуються фітинги.

Збірка на фітингах з обтискними кільцями і накидними гайками. Труби повинні бути досить пластичні, щоб була можливість обжати штуцер – внутрішню деталь прес-фітинга.

При замонолічуванні в стіни і підлогу, необхідно використовувати ізоляцію, гофро-труби, якусь оболонку або короб, щоб передбачити теплове розширення, яке відбувається при коливанні температури води. Якщо є з'єднання в трубопроводі, то необхідно забезпечити до них доступ. Але мідні труби красиво виглядають, тому часто їх залишають на увазі, якщо є така можливість, і вони не будуть піддаватися ризику пошкодження.

Бувають м'які і жорсткі труби. М'які легше транспортувати, але з жорсткими трубами монтажні роботи простіше. Застосовуються вони в різних областях.

Властивості мідних трубопроводів:

● Не схильні до руйнівного впливу хлору. Навпаки, завдяки окисленню, яке хлор стимулює, на стінках утворюється тонкий шар патини, що захищає трубу. Патина утворюється при жорсткості: 1,42–3,1 мг/л з рН повинна бути: 6,0–9,0;● Стійкі до ультрафіолету;● Кілька разів витримують заморозку води в трубах;● Мають гарну теплопровідність, тому швидко нагріваються, використовується менша кількість енергії;● На гладких стінках не утворюється наліт, не заростають мікроорганізмами (мідь має антибактеріальні властивості);● Довговічні, термін служби при дотриманні вимог від 50 до 100 років;● Коефіцієнт лінійного розширення міді не великий: α = 0,017 мм/(м*к);● Мідь - матеріал екологічний. Відпрацювали свій термін вироби можна повністю переробити;● Не страшні гідроудари, при різкій зміні водонапору;● Щоб уникнути впливу блукаючих струмів використовують мідні труби в оболонці з полімерів;● Не використовують для транспортування агресивних рідин, тому що кислота і луг роз'їдає труби (заборонені речовини: ацетилен, зріджений, газоподібних хлор, аміак, соляна кислота, сірнісний газ, сірководень, фосген);● Заборонено через токсичність використовувати свинцевий припій в трубопроводах для транспортування питної води;● Висока пластичність міді дозволяє всі роботи проводити ручним інструментом, без зварювального обладнання. Але через пластичність важливо, щоб вода не мала механічних суспензій, які можуть пошкодити внутрішню поверхню труб, тому використовуються фільтри. Так само є обмеження на швидкість потоку води: 2 м/с – оптимальна швидкість, що не зменшує термін служби трубопроводу.

Мідні трубки використовуються в системах кондиціонування для транспортування холодоагенту між внутрішнім і зовнішнім блоками в кондиціонерах. І тут вони практично не замінні. А так само в інших всіляких холодильних системах, теплових насосах, в теплообмінниках газових нагрівачів, в гальмівних системах автомобіля і гідравліці літака.

Made with